KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144142

nr 1714 4142

Arne Krasse

(1917-1994), Sverige

Oljemålning, Skeppsholmsbron. Signerad, daterad -50. Olja på pannå, 48x60 cm, yttermått inklusive ram: 69x80 cm

Arne Krasse, svensk bildkonstnär född i STockholm 1917, död 1994.

Utrop:

600 kr

måndag 28 juli 2025
kl 18:39:11

Arne Krasse

Läs mer om Arne Krasse