KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144142
nr 1714 4142
Arne Krasse
(1917-1994), Sverige
Oljemålning, Skeppsholmsbron. Signerad, daterad -50. Olja på pannå, 48x60 cm, yttermått inklusive ram: 69x80 cm
Arne Krasse, svensk bildkonstnär född i STockholm 1917, död 1994.
Utrop:
600 kr
måndag 28 juli 2025
kl 18:39:11
Arne Krasse
Läs mer om Arne Krasse